Jakie wybrać włosy do przedłużania?

Dzięki zabiegowi przedłużania włosów, w praktyce każda kobieta może cieszyć się pięknymi i długimi włosami. Należy pamiętać, aby minimalna długość naszych włosów miała co najmniej 10-15 cm). Zastanawiając się nad wyborem włosów, naturalnym kryterium będzie oczywiście ich wygląd i późniejsza pielęgnacja. Rynek oferuje wiele rodzajów włosów: od syntetycznych przez słowiańskie, indyjskie, europejskie po naturalne bez żadnych domieszek (tzw. dziewicze, ścinane bezpośrednio z głowy). Wybór odpowiedniego rodzaju włosów będzie kluczowy w zależności od oczekiwań, efektu końcowego po późniejszą kosmetykę. Jakie wybrać włosy do przedłużania, by służyły jak najdłużej i imponująco prezentowały się na głowie?.

Jakie wybrać włosy do przedłużania?

Włosy syntetyczne

Jak sama nazwa wskazuje, są to włosy sztuczne. Mogą posłużyć do przedłużenia lub zagęszczania włosów,  jednak coraz rzadziej stosowane ze względu na nienaturalny wygląd. Włosy te odróżniają się od dziewiczych swoją strukturą tworząc nienaturalną kompozycję, dlatego nie są dobrym wyborem dla osób szukających długotrwałego i naturalnego efektu. Są problematyczne w pielęgnacji (należy uważać nawet przy osuszaniu czy prostowaniu), a ich jedynym atutem może okazać się niska cena, dzięki której włosy syntetyczne znajdują jeszcze nabywców.

syntetyczne włosy do przedłużania

Włosy europejskie, słowiańskie, indyjskie

Uznawane za włosy lepszego sortu, niejednokrotnie zestawiane na równi z włosami dziewiczymi polskimi. Moja praktyka zawodowa pokazała że nie do końca jest to prawdą – powyższy rodzaj włosów różni się przede wszystkim grubością, strukturą, podatnością na układanie. Są to włosy, które pochodzą z krajów Europy Zachodniej, Ukrainy bądź Rosji (słowiańskie).  Innymi słowy, są to włosy zbliżone swoją strukturą do włosów Polek, więc należy uwzględnić iż mogą odstawać swoim wyglądam od naszych włosów naturalnych. Mogą być poddawane zabiegom fryzjerskim jak farbowanie i rozjaśnianie, jednak nie jest to zalecane (wymagają intensywnego nawilżenia). Powyższy rodzaj włosów może być nieco kłopotliwy w pielęgnacji ze względu na różnice wynikające z  ich pochodzenia – o ile europejskie czy słowiańskie są najbliższe naszej rodzimej strukturze, o tyle zachodnie mogą już odbiegać znacznie swoją grubością i fakturą. Włosy te cechują się krótszą wytrzymałością i czasem noszenia; są błędnie stawiane wysoko w rankingu jako pierwszorzędny surowiec do przedłużania włosów, jednak nadal stanowią najlepszą alternatywę dla włosów dziewiczych.

europejskie włosy

Włosy dziewicze (naturalne)

Włosy dziewicze, czyli stuprocentowo naturalne włosy obcinane bezpośrednio z głowy –  wiodą niewątpliwie prym w hierarchii jakości włosów stosowanych do zabiegu przedłużania. Włosy dziewicze są unikalne pod względem struktury, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich profilu jeden do jednego do włosów własnych. Są naturalne (niefarbowane, niepoddawane zabiegom chemicznym), bez żadnych domieszek –  stuprocentowo dziewicze, jakościowo najlepsze dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć najbardziej oczekiwany i naturalny efekt.

Co przesądza o wyjątkowości włosów dziewiczych? Przede wszystkim łatwość pielęgnacji – są to włosy prawdziwe,  które możemy traktować jak swoje własne bez obaw ich uszkodzenia. Włosy dziewicze mogą być bez przeszkód stylizowane, kręcone, prostowane, suszone (nawet w wysokich temperaturach) bez wątpliwości o ich późniejsze użytkowanie dzięki temu że są to włosy żywe, reagujące na czynniki jak nasze własne.
Decydując się na wybór włosów dziewiczych wybieramy produkt najwyższej klasy. Żywotność takich włosów wynosi nawet do kilku lat, oczywiście poprzedzone odpowiednią pielęgnacją oraz korektą (która polega na ściąganiu, rozczesywaniu oraz zakładaniu nowych łączeń z niwelacją odrostów). Atutem włosów naturalnych jest możliwość ich dopasowania idealnie pod strukturę włosów które nosimy na głowie. 

Jakie wybrać włosy do przedłużania? Przy wyborze włosów do przedłużania powinniśmy kierować się przede wszystkim ich jakością. Wiele kobiet dochodzi do takiego wniosku przy zmianie metody lub rodzaju włosów które noszą – należy pamiętać, że z włosami obchodzimy się na co dzień, są zauważalne w pierwszej kolejności więc nie warto wybierać niekorzystnych rozwiązań, jeżeli możemy użytkować świetne gatunkowo włosy bez żadnych obaw. Kobiety które wybierają włosy naturalne stanowią największy odsetek zadowolonych klientek, noszą takie włosy również najdłużej i zazwyczaj decydują się na ich ponowne zakładanie.

przedłużanie włosów rybnik
transparentlogo

ANNA MAZUR PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW

   Zadzwoń i umów się na konsultację: 511 706 708 

Scroll to Top
Scroll to Top